X
X
<svg class="herion-back-to-top"><g><line x2="227.62" y1="31.28" y2="31.28"></line><polyline points="222.62 25.78 228.12 31.28 222.62 36.78"></polyline><circle cx="224.67" cy="30.94" r="30.5" transform="rotate(180 224.67 30.94) scale(1, -1) translate(0, -61)"></circle></g></svg>

BIO

Waa Gwaan - Pokyman (prod. Lukie FWD)

pokyman_WaaGwaan_lukie_fwd_cover

O projekte

Pokyman, frontman hudobnej skupiny Medial Banana, predstavuje svoj nový sound a štýl. Spoločne s Lukie FWD, producentom a klaviristom ich dvornej kapely, vytvorili 6-skladbové EP so zaujímavými hosťami, ako Ego, Majk Spirit či Rida Radar. Zvukovo sa album nesie v rytmoch reggae, dancehallu, trapu, RnB a afro-beatu a na domácu scénu prinesie úplne nový zvuk!

Bio

Pokyman Waa gwaan-21 lousy auber-slider

Pokyman

Vocals

Frontman a textár kapely Medial Banana, selektor a MC v Ghetto Youths Sounde a spoluzakladateľ labelu Reggae Callin’ Records. Pokyman Pokyman pôsobí aj ako sólo interpret a so svojim projektom s Lukie FWD a DJ-om Simple Sample už vystúpili na fesťákoch ako Sziget, Electric Castle, Grape, Pohoda či Uprising a odohrali aj koncerty v krajinách ako Holandsko, Rumunsko, Poľsko, Slovinsko, Malta a aj priamo na Jamajke, kde zároveň aj so štábom natočili 7- dielny dokument Inna Jamdown. Na konte má 3 štúdiové albumy a 2 EP s “banánmi”, 5 sólo singlov a množstvo domácich aj zahraničných spoluprác s menami ako Kontrafakt, United Flavour, Gramo Rokazz, Rida Radar, Malalata či Anthony B, Jah Mason, Lee “scratch” Perry.

54D637E2-686D-4341-9AB7-6783AB62FAAE

Lukie FWD

Music production

Mladý a talentovaný hudobný producent a klavirista z Bratislavy. Okrem fungovania v reggae kapele Medial Banana pôsobí ako producent a zvukový inžinier v štúdiu The Wellders. Venuje sa produkcii hudby ako je reggae, dancehall, hip- hop a ďalším príbuzným žánrom. Okrem Pokymana producentsky spolupracoval s viacerými umelcami a kapelami : Jimmy Danger, Dominik Lauko, Bekim, Wakanda Wision, Konekshan, Steppers Division, Sendreiovci a ďalší. Na konte má aj remix pre známeho francúzskeho speváka Taiwan MC, ktorý sa teší úspechu najmä v Južnej Amerike a dosiahol už vyše pol milióna streamov online.

Medial Banana

Moja dvorná kapela

“Ikona slovenského reggae”, aj tak býva označovaná bratislavská šestica muzikantov, združujúcich sa pod názvom Medial Banana. Inšpirovaní hlavne reggae vplyvmi, ich hudobný podpis zahŕňa pestrú zmes ska, dancehallu, dubu, pop-u až po jazz a funk. Ich tvorbu zahraničné aj domáce weby prirovnávajú k francúzskym hviezdam Dub inc a vďaka stále narastajúcemu záujmu fanúšikov sú tak právom považovaní za vychádzajúce hviezdy stredoeurópskej reggae scény. Popri oslavách 10-teho výročia založenia kapely vzniká aj ich tretí štúdiový album s názvom “Nedotknuteľní” a kapela po pandemickej prestávke pokračuje od leta 2021 so svojou tour s legendou slovenskej ska scény, kapelou Polemic, s ktorou natočila aj úspešný singel “ Staré Časy”, ktorý vyšiel aj v limitovanej edícii na zberateľskom 7″ vinyle.

© The Wellders Record Label & Studio | Všeobecné obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov